Årets korta MTB-serie/Upplands Cup MTB är nu avslutad. Tack till alla deltagare och alla arrangörer som gjorde serien möjlig. Vi ser nu fram mot ett bättre 2021.

 

Observera att vi nu bara tar emot anmälan för max 50 deltagare och som  längst fram till kl 19:00 på onsdagkvällar, därefter är det stängt till nästa veckas anmälan öppnas.

Startlista publiceras sedan sent onsdag kväll.
Vi har höjt anmälningsavgiften till 50 kr men chiphyran är fortsatt 20 kr.

Föranmäl dig här till nästa omgång av MTB-serien. Då kommer du in i startlistan direkt och behöver bara hämta nummerlapp och ev. hyrchip samt ev. betala på plats.
Startavgiften är 50 kr. Chiphyra kostar 20 kr och fika ingår i startavgiften som vanligt.
Betala helst med Swish till det Swish nr som står på bekräftelsen av anmälan, olika nr beroende på arrangörer. Vi är tacksamma om ni lägger till 2 kr per Swish-betalning eftersom banken tar det i avgift av föreningar.
Listan över de som föranmält sig ser du nedanför formuläret.
OBS! Nu läggs du upp sist i listan när du anmäler dig så gå till slutet och kolla innan du anmäler dig en gång till så slipper vi rensa dubbletter!

Genom att anmäla dig till loppet godkänn och ger du ditt samtycke att vi lagrar dina personuppgifter (i form av namn, klubb/förening, klass, epost, telefon, chipnummer) och behandlar dessa. Fullständigt namn, klubb/förening, klass och tid kommer att publiceras i start- och resultatlistan. Dina personuppgifter delas inte med annan part, vi använder dessa i syfte för resultathantering i loppet samt om det finns behov för oss att komma i kontakt med dig.

Anmäl dig här:

MTB-serien anmälan

 

Verifiering

 

Anmälda till loppen:

Entries IDNamnKlassKlubb/FöreningOmgång
7549Håkan JohnssonH60SMACKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7550Johan BjurhällH50MTB TäbyOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7551Hugo LindellP13-14Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7552Oliver AndersenP11-12MTB TäbyOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7553Anders AndersenH30MTB TäbyOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7554Göran KarlssonH60Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7555Magnus ErikssonH40CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7556Leon GozziP13-14CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7557Mikael SöderströmH50Ck uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7558Kristin HellmanD40CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7560Mattias EricsonH40Gävle CAOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7561Alice HellmanF13-14CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7562Andreas WadströmH30Ck uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7563Hailie HedlundF13-14CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7564Mattias LagerH30CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7565Mathias CarlssonElitCK stabilOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7566Johan SkuggeH30Lidingö CykelklubbOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7567Patrik FranzénElitÖstra Aros CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7569Frida WikströmD40CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7570Frank KvameHsportCK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7572Elin ÅlsjöF13-14Ck uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7574Joakim EngströmH40Östra Aros CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7575Peder AlkellH ElitCk UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7576Mikael BjörlingH50CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7578Noel AlkellP9-10Ck UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7579Theo AlkellP11-12Ck UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7580Lukas WibäckP11-12CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7581Ellen ÖstergrenF9-10ckuniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7582Noor OdeheimD30Östra Aros CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7583Tomas WallinH50Enköpings ckOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7584Ville EdlundH40Ck uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7585Aron EdlundNybörjareCk uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7586Jari PalonenElitRyska Posten racing TeamOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7587Linnea svenssonD juniorCk UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7588Tore PalmqvistP11-12Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7589Christopher VärnqvistHsportCK StabilOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7590Olivia PalmqvistF13-14Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7591Håkan DahlénH50CK uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7592Patrik LundqvistP9-10Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7593Camilla ClarksonD40Womens BikeJoyOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7594Klara KumlinF 11-12CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7595Li ChristensenD30Östra Aros ckOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7596Daniel KumlinH40CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7597Kim ErikssonH ElitÖstra Aros CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7598Ville AndersenP11-12MTB TäbyOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7599Thomas Readp13-14CK uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7601Anders FriskH30Ck uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7602Felix HolmbergP13-14Ck uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7603DennisH40CK UNIOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7604Lukas MunnP11-12Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7605Peder ErikssonH50CK NorrtäljeOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7606Astrid LarssonF9-10CK UNIOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7607Anton CapieauP9-10Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7608Tim CapieauP13-14Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7609Kristof CapieauH40Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7610Stefan LagerkvistH50SMACKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7611Jens GermundsjöH40Bålsta ckOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7612Mikael GermundsjöP13-14Bålsta ckOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7613Joline strömbladF10Mtb TäbyOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7614Björn strömbLadH40La chemiseOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7615Anders LindqvistH40MTB TäbyOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7616Rasmus PerssonP13-14Ik RexOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7617Oscar PerssonP 11-12Ik RexOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7618Nellie WesterF 9-10Ik RexOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7620Robin PetersenP 9-10Ik RexOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7621Albin VärnebjörkP 15-16Ik RexOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7622Axel BorellP 11-12Ik RexOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7623Hjalmar HylénH30Järfälla CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7626Magnus GadeforsH40Djurgårdens IFOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7628Nils SjögrenP 11-12Ik RexOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7631Viktor LychouElitJärfälla CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7634Robert WidbäckH30Järfälla CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7635Emil AtthoffP13-14Ck UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7636Folke ÅhlinP9-10Knivsta ckOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7638Jan RisingerH45Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7639Lina ErikssonF13-14MTB TäbyOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7640Axel LindahlP9Knivsta ckOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7641Hedvig LindqvistP 15-16Ik RexOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7642Filip BorellP 13-14Ik RexOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7645Andreas derblomH50Mtb TäbyOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7647Agust JohanssonP9-10Ck uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7649Aston GozziP9-10CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7651Lars PonténH60CK UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7652Agnes AnderssonF11-12Knivsta CkOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7653Ruben AnderssonP9-10Knivsta CK MTBOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7654Calle FribergHerr ElitHiQ Sports ClubOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7655Andreas LindH30Ck UniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7658Kjell FribergH60Länna sport CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7659Maximus Freijp10-12Knivsta CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7660Frans NässénP 9-10Västerås CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7661Patrik FranzénElitÖstra Aros CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7662Felix HolmbergP13-14Ck uniOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
7663Patrik FranzénElitÖstra Aros CKOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 11:00 P/F15-16, Jun, Elit, H/D30-60, H/D-sport
7664Astrid LarssonF9-10CK UNIOmgång 10: Knivsta MTB och DM 2020-09-12 kl 9:30 Nybörjare, P/F9-14
Entries IDNamnKlassKlubb/FöreningOmgång